Yeni Mini

Donmaya Karşı Otomatik Koruma Tesisattaki su sıcaklığı 5°C’ye üştüğünde önce pompa devreye girerek sistemdeki suyu sirküle eder. Eğer elektronik kart hala donma riski görüyorsa kombiyi çalıştırarak sistemdeki suyu ısıtır ve donmaya karşı koruma sağlanır.

Ayarlanabilir By-Pass Sistemi Bu özellik sayesinde, kalorifer tesisatı için gerekli olduğu zaman sistem basıncı artırılabilir veya düşürülebilir.

Kolay Montaj İmmergas Panel Radyatörler ambalajı içinde verilmekte olan askı elemanları,prujör tapası,kör tapası,conta,dübel ve vidaları sayesinde kolay montaj yapılır.

Dış hava sıcaklığını gösterme ( Dış hava sensörü bağlı ise) Kombinin kalorifer sıcaklığı ayarının( 9 sabit iklim eğrisine göre) otomatik olarak ayarlanmasını sağlar.yakıt tasarrufuna yardımcı olur.

%94,3 Yüksek verim ile yakıt tasarrufu! Mini ürün grubu gelişmiş elektronik kart ,modülasyonlu çalışma,diyaframlı baca sistemleri ve ısı izolasyonlu yanma odası tasarımıyla %94,3(MINI Eolo 28 3 E) verim düzeyine kadar ulaşır ve yakıt tasarrufu sağlar.

24cm Derinliği ile az yer kaplar! Daha az yer kaplayan azaltılmış ideal boyutları sayesinde MINI ürün grubu ımmergas’ın mükemmel dizayna adapte ettiği yüksek i teknoloji sayesinde yaşam alanları ile bütünleşir,dar alanlara veya yer sıkıntısı olan mekanlara kolay montaj imkanı sağlar.

Kolay kullanımlı dijital ekranlı kumanda paneli Tüm yeni MINI ürün gurubu cihazlar,kombini işleyişi hakkında anlaşılır ve kolay simgelerle kullanıcıyı bilgilendiren aydınlatmalı bir ekran ile donatılmıştır.kolay kullanımlı 6 adet dokunmatik tuşlarla ve dijital göstergeli ekran sayesinde sıcak kullanım suyu ve kalorifer sistemi sıcaklığı +1 : °c hassasiyetle ayarlanabilir ayrıca dijital ekran ,yaz/kış çalışma konumu,sıcaklık bilgisi,cihazın çalışma gücü oranı(modülasyon düzeyi),oda termostatı ve dış hava sensörü ile iletişim durumunu da gösterir.

Gelişmiş elektronik kart Otomatik arıza tespit sistemi: ilgili arıza kodunun ekranda görüntülenmesi sayesinde servis teknisyenin çalışmalarını kolaylaştırır. Çift sensörlü sistemle en iyi sıcaklık kontrolü: kalorifer sistemi ve sıcak kullanım suyu sistemini ayrı ayrı sensörlerle kontrol eder.Böylece ayarlanan sıcaklıklar en iyi düzeyde kontrol edilerek konfor ve tasarruf sağlanır. Uzun rampa süresi ile yakıt tasarrufu:MINI kombi ve kat kaloriferleri,immergas’ın geliştirdiği ve patent sahibi olduğu elektronik kart sayesinde kış aylarında soğuk kalorifer tesisatında ısı kaybını azaltmak için hemen maksimum güce gecmeden tesisatın yavaş ısınmasını sağlar ve gereksiz yakıt sarfiyatı engellenir.

Susuz çalışmaya karşı emniyet Kalorifer sisteminde yeterli miktarda su bulunmaması durumunda (0.8 bar) kombinin çalışmasını durdurur ve arıza uyarısı verir. Kalorifer sistemine su doldurularak basıncı yükseldiğinde kombi otomatik olarak devreye girer.

Kademeli Pompa Üç farklı hız kademesine sahip olan sirkülasyon pompası sayesinde kalorifer sisteminin büyüklüğüne göre ayar yapılabilir ve bu sayede elektrik tüketiminden tasarruf sağlanır.

Otomatik hava atma ventili Kalorifer suyundan oluşan havanın kalorifer tesisatında sirkülasyona engel olmaması için otomatik hava atma ventili hem havayı tahliye ederek sirkülasyonun düzenli olmasını sağlar ,hem de pompayı korur.

3 Bar’lık kalorifer emniyet ventili Kalorifer sistemine aşırı su doldurması veya kalorifer devresi suyunun aşırı ısınması sonucu oluşan basıncın 3 bar’ın üzerine çıkmasını engelleyen emniyet sistemidir.

3-Yollu motorlu vana Sıcak kullanım suyu talep edildiğinde kalorifer suyuna yön vererek (kombi modellerinde) plakalı eşanjörün veya (kat kalorifer modellerinde) boylerin ısınmasını sağlar. Elektrikli motoru sayesinde uzun yıllar arızasız çalışmasını sağlar.

Pompa sıkışmasını engelleyen sistem Pompa ve 3-yollu vana ,kombinin uzun süre çalıştırılması durumunda her 24 saatte bir ,pompayı 30 saniye ve 3 yollu vanayı bir tam tur çalıştırarak kireç nedeniyle sıkışmaları engeller.

Tam emniyet sistemi Diferansiyel hava basınç anahtarı, baca sensörü, aşırı sıcaklık termostatı, emniyet ventili, otomatik hava purjörü, çift NTC sıcaklık sensürü, düşük basınç emniyeti, donmaya karşı koruma, anti –blokaj emniyeti IPX5D elektriksel izolasyon ile yüksek emniyet standardı sunar.

Geniş modülasyon aralığı Konforlu bir ısıtma için kombinin istenen sıcaklığa kendini adapte edebilmesi ısı gücü (modülasyon) oranına bağlıdır MINI 24kw modellerde bu oran %39 ile %100 arasında 28kw modellerde bu oran %40 ile %100 arasındadır.

Kullanım suyu sıcaklığına göre modülasyon Sıcak kullanım suyunda ayarlanan sıcaklığı ayarlayabilmek için MINI kombilerde ayrı bir sensör vardır.Bu sensörün elektronik karta sürekli verdiği ve %30 ile %100 arasındaki modülasyon oranı sayesinde istenilen kullanım suyu sıcaklığı ve konforu elde edebilir.

Sadece ısıtma amaçlı x modeli (kat kaloriferi) MINI EOLO X24KW modeli; sıcak su kullanım ihtiyacı olmayan mekanlar için kullanılabilir ancak ihtiyaç durumunda dahili 3-yollu vana sayesinde doğrudan bir boylere bağlanarak sıcak su ihtiyacıda karşılanabilir.

Düşük gaz basıncında çalışabilme Gaz kullanımının yoğun olduğu veya gaz hattınızdaki basıncın düşük olduğu zamanlarda kalorifer ısıtmasında 2,4 mbar’da ve sıcak kullanım suyunda 1,7 mbar’a kadar çalışır.Tüp gaz(LPG) kullanımlarında tüp’ü bitene kadar kullanabilsiniz.

Paslanmaz çelik plakalı eşanjör MINI kombi modelleri dahili paslanamaz çelik plakalı eşanjörü ile kullanım suyunda hijyen ve yüksek debi sağlar. MINI EOLO 24kw modeli ile dakikada 11,5 litre ve MINI 28KW modeli ile dakikada 13,4 litre sıcak kullanım suyu elde edilir.

Multifonksiyonlu ve modülasyonlu oda termostatı alternatifleri İmmergas iklim düzenleyici oda termostatlı kumanda cihazlarında ve ürün grubunda kullanılabilir.MINI ürün grubu kombi ve kat kaloriferleri kendi için özel olarak geliştirilmiş ve proglamlamış mini CRD ,Amico CAR universal ,ve CAR?2 ile uyumlu çalışarak tam bir uzaktan (kablolu)kumanda görevi görür.mekanınızı iki sıcaklık seviyesine göre haftalık proglanma özelligine sahip bu oda termostatları ile mükemmel konfor ve yakıt tasarrufu sağlanır.

Güneş enerjisi sistemi ile entegre çalışabilme Elektronik kart MINI’nın soğuk su girişine bağlanan güneşle ısıtma sistemlerini yönetmek için yenilikci bir solar fonksiyonuna sahiptir.güneşle ısıtma sistemlerinden gelen sıcak kullanım suyunu kontrol etmek için özel prametrelere sahip olan mini kombi solar karışım vanası ile kullanım emniyetini ve konforu birlikte sunar.

Tesisatta sorunsuz sirkülasyon Mini ürün grubunun sahip oldugu grundfos sirkülasyon pompası üçüncü hız kademesinde ve BY-Pass tam kapalıyken tesisata saatte 200litre debiyi 60kpa’a kadar basınçla uyğular. Tesisat için gerekli debi ve basınç özel tasarımlı hidroblak sayesinde pompa hız kademesi ve bay-pass ayarı ile ayarlanarak en iyi sirkülasyon oranı sağlanır.